Hakkımızda

Biz Kimiz?

Müşteri memnuniyetini ilke edinen Mertaş Makina ve Tekstil San. ve Tic. Ltd. Şti. 1983 yılında döküm sanayi ağırlıklı olmak üzere, her çeşit makine yedek parça sektörüne resimli imalat ve makine aparat imalatı hizmeti üretmek için kurulmuştur. Kısa süre içerisinde, Germe manşon ve Çakma Manşon ve çeşitli tip ve boyutlarda somun (KM, KML, HM..T, HM30, HM31) üretimine başlayarak, rulman adaptörleri sektöründe de ana sanayinin ihtiyaçlarına yönelen bir çözüm ortağı olmuştur.

Bununla birlikte, Cam Sanayi için cam kalıpları ve tekstil makinaları için elektromanyetik kavrama fren tertibatları üretimi de gerçekleştirmekte olan Mertaş Makina, sektöründe 30 yılı aşan bilgi birikimi, tecrübesi, gelişmiş makine parkuru ve uzman mühendis ve teknik kadrosu ile sektörün birçok alanında faaliyetlerine devam etmektedir.

Üretimini CAD/CAM yazılımları ile destekleyerek CNC İşleme Merkezleri, CNC Tornaları ve manuel torna tezgahlarında gerçekleştirmekte olan Mertaş Makina, nihai müşterinin ihtiyaç ve beklentilerinin odak alındığı bir kalite politikası güderek, yılda 450.000’i aşkın adetlerde 200’den fazla farklı ürünün üretimini gerçekleştirmektedir.

Sürekli iyileştirme ve gelişime yönelik temel yöntem ve ilkelerimiz doğrultusunda, firmamız bünyesindeki AR-GE Departmanı ile malzemelerde ısı transferi, ileri teknoloji seramiklerinin makina ve ekipmanlarında aşınmaya yönelik kullanımı ve yıpranma çalışmaları yapmaktadır.

Mertaş Makina öncelikli olarak;

Rulman Adaptörleri Sektöründe; emniyet somunu, germe manşon, çakma manşon, emniyet sacı ve benzeri rulman bağlantı parçalarının imalatını yapmaktadır.

Döküm Sektöründe; Döküm makinaları, kum sistemi mikserleri ve maça makinaları üreten firmaların, üretimde kullandıkları her türlü yedek parça ve aparatların imalatını yapmaktadır.

Cam Sektöründe; Cam ev eşyası ve cam şişe üreten firmaların üretim yapmakta kullandıkları cam kalıplarını ve bu amaçla kullandıkları makinaların yedek parçalarını imal etmektedir.

Tekstil Sektöründe ise; Tekstil makinaları üreten firmalar için elektromanyetik kavrama fren tertibatlarının imalatını yapmaktadır.

 

about-2